Odveta s lídrem soutěže se jabloneckým házenkářům zdařila i s úroky

22.04.2012 09:20:17 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vedoucí tým druhé ligy přijel do Jablonce v hodně silné sestavě, byť bez avizovaných exrepresentantů Čurdy a Pauzy. Také Pragovákům se do sestavy vrátili Žák, Janeček a zejména Svoboda, takže i oni proti poslednímu kolu posílili.

ELP Jablonec n. N. - SK Praha 4 32 : 28 (14:18)

Samotné utkání mělo od začátku vysokou kvalitu a hosté v něm vedli až do dvacáté minuty. V té době se Pragovákům sice dařilo v útočné činnosti, kde skorovali z několika rychlých protiútoků, ale s jedním až dvěma vysunutými hráči v obraně nestihali pokrýt nacvičené signály soupeře. Ve vyrovnaném utkání tak pouze dotahovali náskok soupeře. Do vedení šli poprvé ve zmíněné dvacáté minutě, kdy byl stav 13:12. V určité euforii však zapomněli na bránění, hosté vzápětí vyrovnali. Poslední desetiminutovku vyhráli 6:1 a do kabin šli se slušným náskokem 14:18.
V nástupu do druhé části utkání domácí zatáhli obranu na 0:6, odpovědně přistupovali jen ke střílejícím spojkám a značně tak otupili útočnou sílu soupeře. Ke zlepšené obranné činnosti se velmi dobrým výkonem přidal i golman Hlinka a najednou vznikl také prostor pro rychlé protiútoky, většinou úspěšně zakončované. Pragováci tak během deseti minut otočili na 22:21. Časový úsek mezi sedmou a sedmnáctou minutou vyhráli tentokrát oni dokonce 8:1. Zvýšili tak své vedení na 27:22 a najednou bylo zřejmé, že pod tlakem nedokáží úspěšně hrát ani borci z Prahy. Ti se samozřejmě nevzdávali. Naopak přitvrdili hru, vytáhli ze svého arzenálu všechny možné taktické zbraně, snížili na 28:25, ale závěrečných sedm minut sehráli Pragováci s přehledem a zcela zaslouženě dotáhli utkání k zaslouženému vítězství rozdílem čtyř branek. To znamená, že i s lídrem soutěže mají aktivní bilanci vzájemných utkání (v Praze na podzim prohráli jen 26:24).
Trenér Dědeček k tomu poznamenal: „Diváci měli možnost vidět utkání špičkové druholigové úrovně s dvěma odlišnými poločasy. V tom prvním dokazovali hosté, dokud jim stačili síly a naše obrana jim to umožnila, proč jasně vedou tabulku soutěže. V tom druhém nezměrnou bojovnost a nasazení domácích hráčů, které zcela eliminovali taktické i individuální schopnosti hostí a které vedlo ke zvratu ve vývoji utkání. Zcela nesrovnatelné výkony s výkony v minulém kole odvedli např. Mrklas, Hána, Novotný, ale i další hráči. Tentokrát to byl skvělý kolektivní výkon se vším všudy, co si lze pod tímto pojmem představit. Hráčům za to patří velké poděkování. Tradičně dalším hráčem našeho týmu byli diváci, kteří neúnavně povzbuzovali a hnali hráče k vítězství. Jen jsem měl představu, že na tak kvalit utkání jich dorazí víc. Ale i tak dík za výraznou pomoc."
Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela - M. Heinl 7, Hána a Mrklas po 6, Novotný 5, Janeček, Svoboda a Šmika po 2, Žák a Dědeček po 1, Meloun, Dohnal a Nehasil.
Sedmičky: ELP 2(2) - PHA 2(2), vyloučení 1 - 4.
Rozhodčí: Halíř a Podzimek.